Перший крок до свободи →

Як перейти на бік України військовослужбовцям та громадянам Російської Федерації або Республіки Білорусь?

Україна закликає військовослужбовців РФ та РБ не виконувати злочинні накази та не брати участь у терористичних діях проти народу України.

Інструкція для військовослужбовців РФ та РБ, якщо вас примушують до виконання незаконних наказів.

Як перейти на бік України?

 • Повідомити Державну Прикордонну Службу України або Службу безпеки України про свій намір перейти на бік України. Через Telegram @defenseua_com

 • Повідомити орієнтовний час та місце переходу, кількість військовослужбовців, які мають намір перейти на бік України, наявність озброєння, повідомити свою достовірну контактну інформацію.

 • Перебуваючи на прикордонних з Україною територіях, військовослужбовці РФ та РБ можуть самостійно перейти кордон на самоті або невеликими організованими групами в районі найближчого прикордонного пункту, маючи при собі документи, що посвідчують особу та приналежність до Збройних сил Російської Федерації або Республіки Білорусь (силових структур РФ або РБ).

 • Після перетину кордону України військовослужбовці РФ та РБ можуть також повідомити про свої наміри перейти на бік України представників влади або місцевих жителів на території України.

 • Перед входом у населений пункт та контактом з цивільним мирним населенням залиште зброю за межами населеного пункту, щоб надалі вказати її місцезнаходження представникам влади України.

У разі контакту із представниками Збройних Сил України, Силами Територіальної Оборони України, Національної Поліції України або Служби Безпеки України:

 1. Відкинути убік зброю.
 2. Стояти прямо.
 3. Підняти руки вгору або білий прапор.
 4. Гучно кричати «ЗДАЮСЯ!» та кодове слово «ЗУБР!» або «АІСТ!».
 5. Повідомити, що ви є громадянином Російської Федерації або Республіки Білорусь.

При спілкуванні необхідно повільно, без різких рухів чи ривків, виконувати всі вказівки українських військових!

Гарантії для військовослужбовців РФ та РБ, що перейшли на бік України:

 • Україна виконує умови Женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року

 • Амністія тим, хто добровільно склав зброю та здав військову техніку

 • Телефонний дзвінок рідним та близьким для повідомлення їх про свій стан

 • Можливість запиту на політичний притулок в Україні

Кожен, хто перейшов на бік України, зобов'язаний надати українським військовим наступну інформацію: ПІБ, звання, дату народження та особистий номер або, за відсутності такого, інші рівноцінні дані. Інформацію про позиції, озброєння та кількість військ. Наявність документа, що засвідчує особу, є обов'язковою.

Хочу перейти на бік України →

Також військовослужбовці РФ та РБ можуть приєднуватися до добровольчих військ та боротися за мир та демократію України та Європи.

Україна готова розглядати заяви про намір вступити до Інтернаціонального легіону територіальної оборони України!

Детальніше тут